Η Laser Derm έμεινε ζωντανή στο παιχνίδι της πρόκρισης κερδίζοντας με 62-59 τους Στιγκιντριακούς με το ματς να ξεκινά με 3-0 από τον Τολια για να απαντήσουν ο Δημητρίου με τον Γαβρίδη για το 7-7. Ο Γράψας έφερε την ομάδα του στο 7-10, με τον Νούκα να γράφει το 9-14 στο τέλος της περιόδου μετά το καλάθι του Μπέμπελου. Στη 2η περίοδο οι Στιγκιντριακοί με τον Μπαραμπούτη και τον Μιχαηλίδη έφτασαν στο 11-18, με τη Laser Derm να απαντά με Κανελλόπουλο, Έλληνα και Φουσέκη για να ισοφαρίσει σε 18-18. Οι Στιγκιντριακοί και πάλι ξέφυγαν, αλλά ο Κανελλόπουλος απάντησε και το ημίχρονο έκλεισε στο 24-26. Στην 3η περίοδο ο Τολιας με τον Φουσέκη έφεραν την ομάδα τους στο 29-28, με τον Γαβρίδη, τον Νούκα και τον Γράψα να σκοράρουν για το 33-36. Ο Τολιας ισοφάρισε και μαζί με τον Μπέμπελο έφεραν μπροστά τη Laser Derm στο 40-36, με τον Γαβρίδη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 42-42. Στην 4η περίοδο ο Κανελλόπουλος με τον Φουσέκη έτρεξαν σερί 11-2 για να ξεφύγει η Laser Derm με 53-44, αλλά ο Γράψας απάντησε για να μειώσει σε 53-52. Ο Κανελλόπουλος με τον Έλληνα έγραψαν το 57-52, ο Γράψας και πάλι έριξε τη διαφορά στους 2, αλλά ο Φουσέκης με τον Κανελλόπουλο σκόραραν για το 59-55 και το 61-57 με τη Laser Derm να παίρνει τη νίκη.

Για τους νικητές ο Κανελλόπουλος είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Τολιας 12 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Έλληνας 11 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Φουσέκης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Στιγκιντριακούς ο Γράψας είχε 20 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Γαβρίδης 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Νούκας 5 πόντους, 19 ριμπάουντ και 5 τάπες.