Οι Paltovic κέρδισαν με 74-69 στην παράταση τη Laser Derm με το ματς να ξεκινά με 5-0 από τον Καλογρίδη για να απαντήσει ο Σέχου. Ο Γκιώκας με τον Καλογρίδη σκόραραν για το 9-4, με τον Γαλάνα να γράφει το 14-6. Μετά την απάντηση του Έλληνα ο Πεταλάς έκλεισε το δεκάλεπτο στο 18-8. Στη 2η περίοδο ο Πεταλάς έφερε την ομάδα του στο 25-10, με τον Κανελλόπουλο να απαντά για το 25-15. Ο Γαλάνης με τον Χρονόπουλο σκόραραν για το 29-15 και το 31-17, με τον Κανελλόπουλο να μειώνει στο ημίχρονο σε 34-22. Στην επανάληψη ο Τολιας με τον Σέχου έφεραν το ματς στο 38-27. Ο Μισιακός απάντησε για το 41-27, με τον Κανελλόπουλο να ρίχνει τη διαφορά στους 10 πόντους στο 41-31 και στους 8 λίγο μετά, 44-36. Ο ίδιος έκλεισε το δεκάλεπτο στο 50-42 μετά το καλάθι του Μισιακού, ενώ μαζί με τον Τολια μείωσαν σε 50-48 στην 4η περίοδο. Ο Πεταλάς και ο Μισιακός κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, 53-48 και 56-50, αλλά η Laser Derm απάντησε με σερί 0-7 από τον Σέχου και τον Κανελλόπουλο για το 56-57. Από Μισιακό και Κανελλόπουλο είχαμε ισοπαλία στο 61-61 με τον Μισιακό να γράφει το 64-61, αλλά τον Τολια με κρύο αίμα να σκοράρει 3/3 βολές στην εκπνοή από φάουλ σε τρίποντο για να στείλει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Μισιακός σκόραρε για το 67-64, με τον Σέχου και τον Τολια να απαντούν για το 68-69 της Laser Derm. Όμως, ο Καλογρίδης έφερε την ομάδα του στο 73-69 για να πάρουν οι Paltovic τη νίκη και να μείνουν μόνοι πρώτοι στον όμιλο.

Για τους νικητές ο Μισιακός είχε 25 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Πεταλάς 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τη Laser Derm ο Κανελλόπουλος είχε 28 πόντους, ο Τολιας 17 πόντους και 3 κλεψίματα, ο Σέχου 12 πόντους και 9 ριμπάουντ.